клінінгова компанія Clean Clin Львів

Догляд за бруківкою: як та чим відмити

Покриття з бруківки використовується для створення тротуарів, майданчиків, доріжок, а також для оформлення прибудинкової території. Бруківка відома своєю високою міцністю і стійкістю до навантажень. Це дозволяє використовувати її на пішохідних доріжках, автомобільних дорогах і парковках. Покриття довгий час зберігає вигляд і не втрачає якості під впливом погодних умов і механічних навантажень.

Специфіка встановлення бруківки дозволяє воді проникати через шви, та, частково, поверхню, що сприяє водовідведенню та запобігає утворенню калюж. Але при замощуванні слід пам’ятати, що встановлюють брук тільки на водопроникну основу. Якщо забетонувати основу, або настелити поліетиленову плівку, то вода буде затримуватись, що призведе до появи моху, плісені та руйнування самої бруківки.

Правильно встановлена бруківка може прослужити декілька десятків років без втрати якості та вигляду. Але щоб досягти цього, потрібний правильний догляд за бруківкою. Зазвичай, це не потребує великих затрат часу та грошей, але час від часу, все ж слід запросити фахівців клінінгової компанії, щоб вони відновили поверхню, видаливши найбільш стійкі забруднення.

Особливості догляду за бруківкою

Догляд за бруківкою допомагає зберігати її привабливий вигляд та підтримувати міцність протягом тривалого часу. Ось деякі поради з догляду за бруківкою:

 1. Щоденна чистка. Регулярно прибирайте сміття, листя й інші дрібні частки з поверхні.
 2. Промивання водою. При необхідності промивайте бруківку водою, щоб видалити пил та інші розчинні забруднення.
 3. Видалення плям. Якщо на бруківці з’явилися плями, спробуйте їх видалити за допомогою м’якого миючого засобу чи спеціального засобу для чищення бруківки, каменю чи бетону.
 4. Захист від води та снігу. Уникайте застою води на бруківці, особливо взимку, коли вона може замерзати та спричиняти пошкодження.
 5. Обслуговування швів. Періодично перевіряйте шви між бруківкою і, за необхідності, підсипайте новий пісок або спеціальний матеріал для швів, щоб уникнути їх розгойдування.
 6. Захист від великих навантажень. Уникайте транспортування та стояння важких транспортних засобів на бруківці.
 7. Захист від впливу хімічних речовин. Уникайте розливання агресивних хімічних речовин (наприклад, мастила, бензину, фарби) на бруківку.
 8. Видалення моху і водоростей. Якщо на бруківці з’явилися водорості або мох, чимшвидше видаліть їх за допомогою щітки або спеціального хімічного засобу.

Правильний догляд за бруківкою продовжує термін «життя» покриття та зберігає функціонал. Проте, час від часу на бруківці з’являються характерні пошкодження та забруднення, яких можна позбутися, якщо знати як і чим обробити.

Висоли на бруківці

висоли на бруківці

Одне з найбільш поширених пошкоджень — висоли на бруківці у вигляді білих, світло чи брудно-сірих плям, або навіть сизого нальоту. Причина появи — неякісні матеріали, спроби розморозити лід посипанням солі, миття лужними чи кислотними засобами, забруднені стоки с даху. Найлегший спосіб — це чищення водою під тиском. Але такий спосіб не забезпечить повного видалення солей, тільки на деякий час поверне первісний вигляд. Для повного видалення плям, потрібно знати чим відмити бруківку надовго.

 • Хороший ефект дає очищення з використанням суміші оцту з водою у співвідношенні 1:1 або 1:2, нанесіть розчин на забруднену область і залиште протягом декількох хвилин. Потім протріть м’якою ганчіркою або щіткою, промийте поверхню чистою водою. Цей спосіб підходить для знищення свіжих висолів, які появились не далі як декілька тижнів тому.
 • Використання соди й води. Суміш соди і води може бути ефективною для видалення застарілих висолів. Нанесіть густу суміш на забруднену область, потримайте деякий час, а потім ретельно промийте водою.
 • Застосування спеціальних очищувачів. Це найбільш надійний спосіб, який гарантує успіх, коли ви дотримались усіх вимог інструкції про застосування.

Слід знати, що мити та чистити брук від висолів найкраще при теплій сухій погоді, коли вона швидко сохне.

Після повного висихання поверхні (2 – 3 дні у сонячну погоду) обробіть всю площу ґрунтівкою глибокого проникнення та спеціальними речовинами-гідрофобізаторами. Купити їм можна у нас, або в спеціалізованих магазинах. Це захистить бруківку на 2 – 3 роки.

Чистка бруківки від моху

Для видалення моху з бруківки та відновлення чистоти та естетики поверхні, існує кілька ефективних методів.

 1. Спеціальні препарати: Використовуйте доступні в спеціалізованих магазинах. Нанесіть засіб на забруднені ділянки, зачекайте, а потім видаліть мох за допомогою щітки.
 2. Суміш оцту та води: Змішайте оцет і воду у рівних частинах. Розпиліть розчин на мох та залиште протягом кількох годин. Видаліть мох щіткою або водою під тиском.
 3. Сода та перекис водню. Суміш соди та перекису водню теж може ефективно видаляти мох. Суміш повинна бути густою. Нанесіть її на мох, залиште, а потім видаліть щіткою.
 4. Механічне видалення: За допомогою гострої лопатки чи щітки відділіть мох від бруківки. Зберіть залишки.

Перед тим, як почистити бруківку від моху, обов’язково придбайте спеціальні хімічні засоби для боротьби з мохом та лишайником.  Механічний спосіб малоефективний, якщо вкінці обробити поверхню спеціальними гербіцидами.

догляд за бруківкою

Чистка бруківки від трави

Для ефективної чистки бруківки від трави можна використовувати кілька методів. Почніть з механічного видалення трави за допомогою гострої лопати або щітки. Проходьте по бруківці й послідовно видаляйте корені та частинки трави зі швів. Після цього використовуйте воду під тиском, або щітку для збору залишків.

Іншим способом є використання гербіцидів, які підбираються для боротьби з травами відповідно до їх сорту. Розпиліть їх на засіяні ділянки, слідуючи інструкціям виробника. Забезпечте безпечність для довкілля та водовідведення. Перевірте, чи засіб не створить висолу. Важливо регулярно проводити чистку та, щоб запобігти повторному зростанню трави на бруківці. Після того, як почистите бруківку від трави, засипте у шви свіжий пісок.

чистка бруківки від трави

Як вивести плями мастила з бруківки

Для виведення плям мастила з бруківки може допомогти кілька ефективних методів. Спочатку спробуйте більш нейтральні засоби, а потім переходьте до більш потужних, якщо потрібно.

 • Зубний порошок або крейда:
 • Домашній засіб з мильної води та соди у вигляді пасти;
 • Готовий розчин для видалення мастила з бетонних виробів;
 • Кухонні засоби для видалення жиру.

Перед використанням будь-якого засобу проведіть тест на невеликій непомітній області, щоб упевнитися в його безпеці для бруківки.

чим помити бруківку, плями від мастила

Як відмити бруківку від цементу

Для відмивання бруківки від залишків цементу використовуйте розчин оцту та води (1:1), наносячи його на плями. Зачекайте кілька хвилин, потім використовуйте щітку або лопатку з твердої пластмаси, щоб ретельно видалити залишки цементу. Промийте водою, щоб видалити залишки розчину та забруднень.

Уникайте використання кислотних або агресивних засобів, які можуть пошкодити поверхню бруківки, особливо на кольорових плитках.

Поради як помити бруківку від Clean-Clin

 1.   Використовуйте розчин оцту та води: Змішайте столовий оцет (12%) і воду у рівних частинах, нанесіть на бруківку та витріть щіткою для видалення забруднень.
 2.   Механічне чищення: Використовуйте синтетичну щітку для ретельного видалення сміття та відмерлих рослин з поверхні бруківки.
 3.   Промийте бруківку водою під тиском, щоб вивести забруднення та розчинити плями.
 4.   Застосовуйте нейтральні миючі засоби: Використовуйте мильну воду або спеціальний мийний засіб для бруківки для більш ефективного очищення.
 5.   Очищуйте регулярно: Проводьте чистку бруківки регулярно, запобігаючи накопиченню бруду і проростанню моху та трави.

Якщо замощена бруківкою площа велика, або догляд проводився нерегулярно, подзвоніть до нас. Фахівці клінінгової компанії Clean-Clin приїдуть у вигідний для вас час та приведуть бруківку до ідеального вигляду.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Наші Послуги:

Інші Статті:

як вивести неприємний запах в квартирі та кімнаті

Як вивести неприємний запах з кімнати: ефективні поради господарям

Неприємні запахи у домі чи квартирі відчутно знижують рівень життя та комфорту. Різкі та незвичні аромати впливають на здоров’я, викликаючи алергічні реакції або подразнення дихальних

Читати далі »

Потрібне прибирання?

Залишіть заявку і ми миттєво прокунсультуємо вас до 2 хвилин!

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

АКЦІЯ МІСЯЦЯ

-25%

на генеральне прибирання