клінінгова компанія Clean Clin Львів

Як та Чим відмити скотч від скла

Скотч — це торгова марка клейової стрічки, яка часто використовується для з’єднання або склеювання різних матеріалів. Тому скотч є незамінним помічником в ремонті та в господарстві. 

Але є й зворотна сторона — його важко видалити з поверхні, якщо потреба у клейкій стрічці відпала. Особливо часто виникає запитання, як відмити скотч від скла? Часто його використовують замість малярної стрічки, не знаючи, що на паперових смужках використовують інший клей, який практично не залишає слідів. А пластиковий (поліетилен, поліпропілен чи ПВХ) змащують спеціальною речовиною, яка не висихає та зберігає липкість дуже довго. Відмити вікна чи поліровані поверхні від такого клею нелегко, але все ж є декілька способів це зробити, використовуючи тільки ті засоби, які є у кожного вдома.

Як відчистити скотч від скла без слідів

Фен

Щоб відчистити залишки клейової стрічки від скла за допомогою фена, спробуйте наступне:

Нагрійте клей. Використовуйте фен, увімкнений на найменше положення регулятора, щоб скло не тріснуло. Після того, як клей нагрівся візьміть пластикову картку або скребок (не металевий), щоб обережно зняти залишки клею. Рухайте картою обережно, щоб не пошкодити скло.

Після видалення клею від скла ви можете використати рідину для видалення залишків клею — ацетон або розчинник для фарби (вайт-спірит, 647). Поки розчинник не висох, протріть скло мікрофіброю.

Гаряча вода

Скажемо одразу, що гаряча вода допомагає не завжди. Якісний скотч, наприклад, металізований, або підсилений текстильним армуванням, покривають дуже стійким клеєм, треба випробувати декілька способів,  як відтерти скотч від скла. У випадку звичайної прозорої стрічки з ПВХ досить намочити губку у гарячій воді, прикласти на хвилину до місця, де залишився слід клею, а потім витерти скло. Насухо витирати треба тільки мікрофіброю.

Пароочисник

Звичайний побутовий пароочисник для одежі теж допоможе, але користуватися ним треба дуже обережно, якщо скло перегріти, можуть з’явитися тріщини. Та при обережному використанні можна добитися повного виведення плям. Дуже важливо, перед очищенням прогріти парою всю площу скла, а не тільки забруднені клеєм ділянки. Коли скло тепле, то легше відмити сліди від стрічки. Якщо ви чистите вікно взимку, то парою краще не користуватися, хіба що у вікні встановлено потрійний склопакет (з двома повітряними камерами).

як відмити скотч зі скла, пароочисник

Чим відмити клей від скотчу на склі

В Інтернеті та друкованих порадниках можна знайти дуже багато рекомендацій, як впоратися із слідами від скотчу, як кажуть, «дешево і сердито». Це так звані «народні засоби». Попри іронію, вони досить дієві, навіть кращі, ніж патентовані розчинники та змивачі.

Домашні народні засоби

Сода

Коли постає питання, як відмити скло від скотчу, причому не тільки на вікні, а й на інших поверхнях, наприклад, книжковій шафі, вазі для квітів, чи столику для чаювання (якщо такий є), то сода — один з найкращих засобів. Потрібно взяти 1 ложку соди та таку ж кількість води, розмішати, щоб вийшла однорідна паста, а потім покрити нею усі пасма від клею. Зачекайте 2-3 хвилини, а потім легко зітріть мікрофіброю. Одне зауваження — вода має бути теплою, а не гарячою, а витирати слід у напрямку від середини до країв. Соду видалити ганчіркою з фланелі, чи синтетики не вдасться, тільки мікрофібра.

Мурашиний спирт

Найпростіше та найдешевше. Але не завжди працює. Якщо ви використали американський скотч дійсно від компанії 3М, то це марна трата часу. А для звичайних липких стрічок з найближчого магазину господарських товарів діє дуже добре. Але сильно не натискайте на ватний диск. Спершу протріть поверхню скла сильно змоченою спиртом ватою, а через 2-3 хвилини візьміть новий диск, та протирайте вже ретельніше, аж до блиску.

Лезо або гумка

Такий варіант полюбляють чоловіки, які схильні до радикальних методів. Якщо взяти звичайну шкільну гумку для олівців, то можете бути впевнені, що відмити клей від скотчу на склі не вийде. Це перевірено практикою. Найбільше, що ви одержите, то займете чоловіка нібито корисною справою. Гумка лише розтирає клей, але не виводить його з поверхні. Інша справа, коли скористуватись спеціальними пористими гумками для стирання фломастерів та маркерів. Але знайти їх у магазинах складно, вони випускаються, переважно, для США та Канади.

Щодо лез для безпечного гоління. Спосіб ефективний та дієвий, але є високий рівень ризику подряпати скло. А якщо треба вивести сліди скотчу з криволінійної поверхні, наприклад вази, лампи чи лобового скла автомобіля, то про леза треба забути.

Спеціальні хімічні засоби

У розумінні більшості людей, котрі знайомі з хімією у межах середньої школи, а таких більшість, розчинник — це речовина, яка може впоратисяз будь-яким забрудненням. Але це не так. Різні розчинники мають свої унікальні властивості, які роблять їх придатними для різних цілей. Ось деякі загальні особливості розчинників з різними номерами:

  • Розчинники типу 1 —  можуть розчиняти багато органічних речовин, таких як жири, олії, лаки, смоли та інші неорганічні речовини. Приклади: ацетон, етанол.
  • Розчинники типу 2 — часто використовуються для хімічних сполук, які не розчиняються у воді. Вони можуть бути менш леткими або менш токсичними порівняно з типом 1. Приклади: хлороформ, тетрагідрофуран.
  • Розчинники типу 3 — використовуються для специфічних хімічних реакцій або при роботі з певними класами сполук. Вони можуть бути менш токсичними та мають специфічні хімічні властивості. Приклади: діоксан, диметилсульфоксид.
  • Розчинники типу 4 — призначені для специфічних застосувань, таких як розчинення полімерів або реакції, де потрібні особливі умови. Приклади: тетрагідрофуран, хлороформ.
  • Розчинники типу 5 —  часто використовуються в спеціалізованих областях, таких як фармація або електроніка. Приклади: N,N-диметилформамід, діоксан.

Не забувайте, що кожен розчинник має свої властивості щодо розчинення певних речовин та має певні обмеження щодо використання в певних умовах. Коли виникає питання, чим відмити скотч від скла не пошкодивши пластиковий профіль і видалити  сліди клею — забудьте про промислові засоби. Найкраще — номери 647, 646, 647, 650. Якщо вдасться купити ацетон — то найкраще. Нехай не лякає склад розчинників — суміш етанолу, ацетону, бутанолу,  толуолу. Вони мають різкий запах і досить токсичні, але коли відкрити вікно, то ризик мінімальний. Ці сполуки швидко розкладаються у повітрі та видаляються, коли у кімнаті організувати мінімальний протяг. Ще одне застереження — при використанні цих розчинників категорично забороняється відкритий вогонь. Навіть запалена сигарета, чи модна тепер електронна може привести до спалаху легкозаймистої пари летких хімікатів. Але по ефективності, чим видалити клей від скотчу зі скла, не пошкодивши  пластиковий профіль — це найкращі речовини.

Але — якщо ви використовуєте хімічні засоби, обов’язково протріть ваткою раму чи стулку вікна у найменш помітному місці та зачекайте хвилин 30 – 40. Якщо пластмаса не пожовтіє, не змінить блиску, чи не покриється сіткою, подібною на павутину, то розчинник можна використовувати безпечно.

Що не можна використовувати

Не рекомендуємо використовувати абразиви, наприклад ті, що призначені для відмивання кухонних газових плит чи унітазів. Також під забороною усілякі щітки, котрі мають усередину між ворсом металеві вставки, наприклад ті, які призначені для чищення замші. 

Зубна паста та порошок теж під забороною. Навіть ті мікроскопічні часточки крейди та фтор, який відбілює зуби, може залишити на склі подряпини.

Найдієвіші поради від спеціалістів Clean-Clin

Найбільш дієва порада від професіоналів, котрі займаються прибиранням та приведенням до ладу приміщень — забудьте про самодіяльність. Подзвоніть нам, коли вам зручно. Ми приїдемо у вигідний для вас час і за 30 – 50 хвилин зробимо те, на що у вас піде цілий день. 

З турботою про чистоту у вашій оселі, команда Clean Clin Львів

Facebook
Twitter
LinkedIn

Найбільш поширені запитання:

Як змити скотч зі скла?

Важко, але можливо. Спочатку треба розігріти поверхню, а потім легко зняти стрічку. Як змити сліди клею ми розповіли у статті.

Усе залежить від виду скла. Якщо це стандартний склопакет металопластикового  вікна хорошої марки — то проблем не буде. З кришталевої вази, чи загартованої плити столу зняти сліди клею зможуть тільки наші співробітники. Тут потрібні спеціальні технології.

Металеві щітки, болгарку, сітку для миття посуди, усі види кислот, включаючи оцет.

Довіряйте професіоналам! Подзвоніть нам. Ми вирішимо усі ваші проблеми зі скотчем і склом.

Популярні клінінгові послуги від Clean-Clin:

Інші Статті:

як вивести неприємний запах в квартирі та кімнаті

Як вивести неприємний запах з кімнати: ефективні поради господарям

Неприємні запахи у домі чи квартирі відчутно знижують рівень життя та комфорту. Різкі та незвичні аромати впливають на здоров’я, викликаючи алергічні реакції або подразнення дихальних

Читати далі »

Потрібне прибирання?

Залишіть заявку і ми миттєво прокунсультуємо вас до 2 хвилин!

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

АКЦІЯ МІСЯЦЯ

-25%

на генеральне прибирання