клінінгова компанія Clean Clin Львів

Як помити жалюзі, не знімаючи з вікна: поради професіоналів

Захист від сонця, приватність та затишок — жалюзі не втрачають актуальності в інтер’єрі. Однак, як і будь-який інший елемент декору, вони потребують регулярного догляду та чистки. В цій статті ми поділимося професійними порадами, які допоможуть вам легко та ефективно очистити жалюзі, не знімаючи їх з вікон.

Як помити тканинні жалюзі

Тканинні жалюзі вимагають делікатного підходу. Використовуйте спеціальну щітку або пилосос з м’якою насадкою для видалення пилу. Для вологого чищення використовуйте м’яку ганчірку, змочену у воді з додаванням делікатного мийного засобу. Важливо не змочувати тканину занадто сильно і не використовувати агресивну побутову хімію. 

Також враховуйте особливості матеріалу, з якого пошиті жалюзі. Більш чутливі — натуральні тканини, тож з ними варто поводитися максимально обережно. Для видалення плям використовувати плямовивідники можна, але ті, які не містять хлору чи агресивних відбілювальних частинок. Інакше так жалюзі можуть втратити колір. 

Як помити жалюзі День-Ніч

Жалюзі День-Ніч потребують особливої уваги через їх унікальну структуру. Найважливіше під час догляду — не пошкодити матеріал.

Сухе чищення:

 1. Використання пилососа. Дбайливо пропилососьте жалюзі насадкою-щіткою, щоб видалити поверхневий пил.
 2. Чистка м’якою щіткою. Для додаткового очищення можна використовувати м’яку щітку або пензлик.
як помити жалюзі день ніч

Як мити дерев’яні та солом’яні жалюзі

Дерев’яні та солом’яні жалюзі тішать красою натурального матеріалу й дуже стильно виглядають вдома. Проте вони — чутливі до догляду. Використовуйте суху або ледь вологу ганчірку для видалення пилу. Не використовуйте багато води, щоб уникнути пошкодження матеріалу та деформації ламелей.

Бажано після вологого прибирання протерти ламелі сухою тканиною. 

як швидко помити жалюзі

Як чистити жалюзі з пластику та алюмінію

Хороша новина: пластикові та алюмінієві жалюзі найлегше чистити! Ви можете використовувати вологу ганчірку або губку з мийним засобом для видалення бруду та плям. Ось більш детальна інструкція:
 • Закрийте жалюзі та протріть їх м’якою щіткою або пройдіться пилососом з насадкою для м’яких поверхонь, щоб видалити пил.
 • Змочіть губку або мікрофіброву тканину в теплій воді з додаванням мийного засобу. Акуратно протріть кожну ламель з обох боків.
 • Протріть жалюзі сухою мікрофібровою тканиною, щоб уникнути розвитку цвілі або плям.
Корисна порада: регулярно протирайте жалюзі сухою щіткою, щоб запобігти накопиченню пилу.

Поради як помити горизонтальні жалюзі

Горизонтальні жалюзі можна легко очистити, використовуючи пилосос з насадкою-щіткою. Для більш глибокого очищення достатньо протерти кожну ламель вологою ганчіркою.

Більш детальна інструкція:

 • Видалення пилу. Перед миттям важливо видалити пил. Використовуйте м’яку пилову щітку або пилосос з м’якою насадкою, щоб акуратно очистити кожну ламель з обох боків.
 • Миття руками. Якщо жалюзі не надто брудні, можете мити їх, не знімаючи з вікон. Змочіть мікрофіброву тканину або губку у воді з додаванням засобу та акуратно протріть кожну ламель.
 • Використання ванни. Для більш глибокого чищення можна зняти жалюзі та покласти їх у ванну з водою і м’яким миючим засобом. Залиште на декілька хвилин, а потім акуратно очистіть кожну ламель.
 • Ополіскування. Після миття ретельно ополіскуйте жалюзі чистою водою, щоб видалити залишки піни.
 • Сушіння: Після миття акуратно протріть жалюзі сухою тканиною або залиште їх розгорнутими на повітрі для повного висихання перед тим, як знову встановити їх.
 • Регулярне прибирання. Щоб уникнути частого глибокого чищення, регулярно протирайте жалюзі сухою щіткою або тканиною, щоб запобігти накопиченню пилу.

Обережно з матеріалами: завжди враховуйте, з якого матеріалу зроблені ваші жалюзі, і використовуйте відповідний метод чищення. Наприклад, дерев’яні жалюзі потребують особливого догляду та уникнення надмірного зволоження.

як помити горизонтальні жалюзі

Поради як помити вертикальні жалюзі

Для вертикальних жалюзі використовуйте пилосос: це допоможе видалити пил. У випадку сильних забруднень та плям можна також протерти ламелі вологою ганчіркою з м’яким мийним засобом, рухаючись зверху вниз.

Для видалення складних плям можна використовувати спеціальні плямовивідники, але спочатку перевірте їх на непомітній частині жалюзі, щоб переконатися, що вони не пошкодять матеріал.

Пам’ятайте, що деякі матеріали, з яких виготовлені вертикальні жалюзі (наприклад, тканина чи дерево), можуть вимагати специфічного догляду. Уникайте використання занадто гарячої води або агресивних засобів.

Загалом, спосіб миття вертикальних та горизонтальних жалюзі кардинально не відрізняється, тому ми впевнені, що у вас не виникне тут жодних складнощів.

Подбайте про чистоту жалюзі з Clean-Clin

Ми знаємо, як іноді втомлює прибирання. І тим паче — чищення жалюзі. Тож якщо ви не хочете перейматися, як помити жалюзі в домашніх умовах, довірте цю справу нам. Швидко, легко та з гарантією сяючого результату — це про нас! Щоб замовити прибирання квартири чи отримати додаткову консультацію, телефонуйте. Відповімо на усі ваші питання.

З турботою про чистоту у вашій оселі, команда Clean Clin Львів

Facebook
Twitter
LinkedIn

Послуги клінінгу Clean-Clin:

Інші Статті:

Потрібне прибирання?

Залишіть заявку і ми миттєво прокунсультуємо вас до 2 хвилин!

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

АКЦІЯ МІСЯЦЯ

-25%

на генеральне прибирання