клінінгова компанія Clean Clin Львів

Як почистити килим з довгим ворсом вдома

Килими з довгим ворсом мають ряд особливостей, які відрізняють їх від інших. Вони забезпечують високий рівень комфорту та затишку завдяки м’якості, створюючи приємну на дотик поверхню, що робить їх ідеальними для віталень і спалень. Довгий ворс також забезпечує додаткову ізоляцію від холоду, створюючи теплу та затишну атмосферу в приміщенні. Такі килими мають розкішний та стильний вигляд, додаючи приміщенню елегантності та вишуканості. Різноманітні текстури та відтінки роблять їх привабливими для інтер’єрного дизайну, дозволяючи створювати різні візуальні ефекти.

Та догляд за ними складніший, оскільки довгий ворс затримує пил, бруд і шерсть тварин. Регулярна чистка пилососом та періодична професійна чистка є необхідними. Але чистка килимів в домашніх умовах може стати проблемою. Такі килими також можуть бути менш стійкими до зносу в порівнянні з килимами з коротким ворсом, особливо у зонах з високою прохідністю.

Щодо безпеки та гігієни — високий ворс може затримувати алергени — пил та пилок, що створить проблеми для людей з алергіями. Крім того, килими цього виду можуть ставати притулком для комах, наприклад, пилових кліщів чи клопів, тому важливо регулярно проводити обробку інсектицидами.

Килим з довгим ворсом — шеггі або травичка

чим почистити килим з довгим ворсом

Це два різні види килимів, що мають певні особливості у використанні та відрізняються візуально. Але в обох випадках чистка килима проводиться практично за одною схемою.

Шеггі — відрізняється довгим, густим і м’яким ворсом. Назва «шеггі» походить «shaggy», що означає «кудлатий» або «кошлатий». Ці килими мають ворс різної довжини, зазвичай від 3 до 7 см,  виготовляються з вовни, синтетичних волокон, або їх поєднання. Шеггі дуже популярні в інтер’єрах завдяки своїй м’якості та затишку.

Травичка — імітує вигляд трав’яного покриття. Ці килими частіше використовуються для зовнішніх приміщень, наприклад веранд та терас або зон відпочинку, оскільки вони створюють відчуття природної трави. Але й у приміщеннях вони виглядають органічно. Вони виготовляються з синтетичних матеріалів, які стійкі до вологи, бруду та впливу погодних умов.

Як почистити килим

Для того, щоб почистити килим, використовують різноманітні засоби, від народних, до куплених у господарському магазині та професійних. Вибір залежить як від стану та виду килима, так і від характеру забруднень.

Від плям вина, кави, чаю тощо

Найкраще видаляти плями, поки вони ще свіжі. Чим довше пляма залишається на килимі, тим важче її видалити. Завжди промокайте пляму паперовими рушниками або чистою тканиною, щоб поглинути якомога більше рідини. Тертя може погіршити ситуацію, втираючи пляму глибше в ворс.

 • Промокайте червоне вино якомога швидше. Потім залийте пляму білим вином або водою, щоб розбавити червоне, і продовжуйте промокати. Якщо пляма не зникла, нанесіть трохи харчової соди на вологу пляму, залиште на кілька хвилин, а потім промийте водою.
 • Від плям кави промокайте ганчіркою, змоченою холодною водою. Або змішайте одну частину оцту з двома частинами води та промокайте пляму цим розчином. Використовуйте слабкий розчин господарського мила, або неагресивний засіб для миття посуду. Після цього промийте чистою водою.
 • Від плям чаю ефективний гліцерин. Змочіть та залиште на 30 хвилин, потім промийте водою. Або змішайте одну частину білого оцту чи нашатирного спирту  з двома частинами води та обробіть пляму цим розчином.
 • Після видалення плями й висихання килима, обов’язково пропилососьте його, щоб ворс знову став пухнастим.

Від шерсті домашніх улюбленців

Тут допоможе тільки потужний пилосос. Додатково обробіть поверхню антисептичним засобом та інсектицидом.

Від бруду та жиру

Щоб рідше виникало питання, чим почистити килим, потрібно регулярно пилососити його, використовуючи спеціальну насадку та чистити щіткою. При невеликих розмірах, раз у тиждень витрушувати та вибивати на вулиці. Від свіжого жиру нанесіть на пляму кукурудзяний крохмаль або харчову соду і залиште на 15-20 хвилин. Це допоможе поглинути залишки жиру. Після цього пропилососьте килим. При засохлій плямі, змішайте одну чайну ложку рідкого миючого засобу для посуду з двома чашками теплої води. Нанесіть розчин на пляму, використовуючи чисту тканину або губку. Легкими рухами промокайте пляму, не втираючи її глибше у ворс. Потім промийте розчином оцту і чистою водою, можна розчином прального порошку.

чистка килимів в домашніх умовах

Як почистити світлий килим

Завдання, як почистити килим з довгим ворсом стає набагато складнішим, якщо колір світлий.

 • Свіжі плями посипте харчовою содою та залиште на 15-20 хвилин, потім пропилососьте. Це допоможе поглинути вологу і нейтралізувати запахи.
 • Змішайте одну чайну ложку рідкого миючого засобу для посуду з двома чашками теплої води. Нанесіть розчин на пляму, використовуючи чисту тканину або губку. Легкими рухами промокайте пляму, не втираючи її глибше у ворс. Потім промийте чистою водою і промокніть сухою тканиною.
 • Для видалення плям можна використовувати 3% перекис водню. Нанесіть невелику кількість на пляму, залиште на кілька хвилин, а потім промийте водою і промокніть сухою тканиною. Обов’язково протестуйте перекис на непомітній ділянці килима, щоб переконатися, що він не пошкоджує колір.
 • Використовуйте паровий очищувач для виведення плям та глибокого очищення килима. Пара допомагає розчинити і видалити глибокий бруд, свіжі та застарілі плями.
читска килимів в домашніх умовах

Поширені помилки під час чистки килима

Чистка килима з довгим ворсом може бути викликом,  часто люди роблять помилки, які можуть пошкодити килим або не дати бажаного результату. Деякі з поширених помилок і поради, як їх уникнути:

 • Тертя плям може втирати бруд глибше у ворс і пошкодити волокна. Замість тертя промокніть пляму паперовими рушниками або чистою тканиною, щоб поглинути якомога більше рідини.
 • Використання занадто великої кількості води — надлишок рідини проникає в основу килима, спричиняє цвіль і неприємний запах. Використовуйте мінімальну кількість води для промивання і добре висушуйте килим після чищення.
 • Застосування агресивних засобів хімічні засоби можуть пошкодити волокна килима та знебарвити його. Використовуйте м’які миючі засоби, спеціально призначені для килимів, і завжди тестуйте їх на невеликій непомітній ділянці.
 • Використання пилососа з неправильною насадкою або занадто сильним всмоктуванням може пошкодити ворс. Використовуйте насадки, призначені для м’яких поверхонь, і налаштуйте пилосос на середню потужність.
чистка килимів в домашніх умовах

Поради по догляду за килимами від Clean-Clin

Головна порада — регулярний догляд, щотижнева чистка пилососом та негайне видалення плям, не допускаючи їх старіння та повного висихання. Якщо ж килим все ж втрачає свій вигляд, дзвоніть до нас. Працівники нашої клінінгової компанії приїдуть з усім необхідним обладнанням та хімікатами та почистять килим до ідеального стану. Ми використовуємо професійні засоби, пароочищувачі та іншу клінінгову техніку, які дають 100% гарантії повної очистки килимів з довгим ворсом.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Наші Послуги:

Інші Статті:

Потрібне прибирання?

Залишіть заявку і ми миттєво прокунсультуємо вас до 2 хвилин!

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

АКЦІЯ МІСЯЦЯ

-25%

на генеральне прибирання