клінінгова компанія Clean Clin Львів

Догляд за ламінатом: чим мити та як відновити

Ламінат заслужено є популярним завдяки привабливому вигляду, доступній ціні, простоті встановлення та догляду. Але, поряд з цим, він має ряд особливостей, які слід враховувати, якщо хочете, щоб підлога завжди була як нова і прослужила десятки років. Окрім захисту від надмірних механічних навантажень, ламінат потребує постійного догляду — миття, чищення, прибирання пилу та бруду.

Особливості догляду за ламінатом

Правильний догляд за ламінатом — це нескладний комплекс заходів, які легко виконати самостійно. Коли у кімнаті, де настелений ламінат, прибирати регулярно, то підлога завжди буде чистою та охайною, без великих фінансових витрат на миючі засоби чи послуги клінінгової служби. Якщо ж треба повернути вигляд та блиск покриття, наприклад клінінг після ремонту, то найкраще запросити фахівців компанії Clean Clin. Вони точно знають, як відновити ламінат та мають усе необхідне спорядження та засоби професійного класу.

Щоденний догляд за ламінатом забезпечить тривалий термін служби та збереже вигляд. Загальні поради з догляду за ламінатом:

догляд за ламінатом

 1. Уникайте надмірної вологості, оскільки вона може пошкодити ламінат. Прибирайте воду якнайшвидше та уникайте потрапляння води у шви та можливі подряпини.
 2. Використовуйте спеціальні засоби для чищення ламінованих покриттів. Зазвичай це нейтральні мийні засоби (подивіться рівень рН на етикетці, він має бути 7, або близьким до цього значення) або засоби, спеціально розроблені для ламінату.
 3. Уникайте перетягування важких предметів без захисних накладок. Використовуйте м’які підставки чи килимки під меблі для запобігання подряпинам.
 4. Не використовуйте абразивні матеріали, жорсткі губки, щітки або засоби чищення для фаянсу, фарфору чи кухонних плит, оскільки вони можуть пошкодити поверхню ламінату.
 5. Прибирайте тільки за допомогою м’яких швабр або фланелевої тканини. Уникайте застосування великої кількості води та пам’ятайте про швидке витирання вологи.
 6. Захищайте ламінат від прямого сонячного світла, оскільки воно може спричинити вигорання або зміну кольору.
 7. Розмістіть килими або килимки у вхідних зонах, щоб затримувати бруд і пил, які можуть вноситися з вулиці.

Загальний догляд за ламінатом — це обережне та регулярне очищення, уникання механічних пошкоджень і заходи для запобігання вологості. Це допомагає зберегти його привабливий вигляд і забезпечити тривалий термін експлуатації.

Чим та як мити ламінат, щоб не було розводів

догляд за ламінатом, чим мити ламінат щоб не було розводів

Більшість колекцій ламінату використовують декор під натуральне дерево. На таких поверхнях плями та розводи не дуже сильно помітні, але все ж краще, коли їх зовсім нема. А от на однотонних поверхнях, виконаних в індустріальному стилі, плями дуже добре видно майже на усіх типових кольорах. Тут дуже важливо, чим мити ламінат в домашніх умовах.

Найкраще — придбати спеціальні засоби, розроблені саме для цього виду покриття. У магазинах можна знайти декілька десятків рідин та гелів. Не будемо зупинятись на конкретних марках, але вкажемо на головні особливості таких детергентів:

 • відсутність фосфатів;
 • нейтральний рН;
 • відсутність абразивів;
 • розчинність у теплій (до 40 оС) воді;
 • нульова токсичність.

Також слід звернути увагу на відсутність барвників. Засіб має підходити до поверхонь будь-якого кольору. При виборі, чим краще мити ламінат, багато власників житла намагаються уникати магазинних засобів, віддаючи перевагу воді з лимонним соком та содою. Практика показує, що це не найкращий варіант. Препарати промислового виробництва містять у складі спеціальні сполуки, які легко розщеплюють бруд, жири та органіку.

Дуже важливо дотримуватись правильної техніки миття ламінованої підлоги:

 1. Використовуйте мікрофіброві ганчірки. Мікрофібра допомагаю уникнути появи розводів, оскільки майже не створює тиску на поверхню та активно вбирає воду.
 2. Уникайте великої кількості води під час миття ламінату. Вода може проникнути в з’єднання плиток і спричинити зміну структури.
 3. Якщо вода все ж потрапила на поверхню, швидко витирайте її сухою ганчіркою.
 4. При митті ламінату рухайтеся від протилежної стіни кімнати до порогу. Це допоможе уникнути розводів, оскільки засіб для чищення рівномірно розподілиться.
 5. Уникайте використання пари чи гарячої води. Висока температура може впливати на структуру матеріалу.
 6. Важливо швидко витирати поверхню після миття, щоб уникнути висихання води й утворення розводів.
 7. Використовуйте спеціальні вологі серветки для чищення ламінату. Вони зручні для швидкого й ефективного прибирання.

Дотримання цих порад допоможе зберегти ламінат у гарному стані та уникнути розводів під час миття.

Видалення складних забруднень

Найскладніше при догляді за ламінатом —  прибирання після ремонту, коли роботи проводились при готовій підлозі. Усунення складних забруднень на ламінаті може виявитися важким завданням, особливо якщо захист від будівельного сміття не був здійснений належним чином. Професіонали рекомендують:

як та чим мити ламінат в домашніх умовах
 • Зібрати великі частки сміття вручну, щоб уникнути пошкодження захисного шару панелей.
 • Дрібне сміття, пил та пісок видалити за допомогою порохотяга. Користуватися віником небажано — часточки пилу залишаться у швах та потім будуть давати плями та розводи при митті.
 • Використовуйте уайт-спірит, препарати з ацетоном або етиловий спирт для видалення плям від фарби. Змочіть ганчірку, нанесіть на пляму, зачекайте кілька хвилин і потріть легкими рухами без натиску.
 • Для очищення монтажної піни використовуйте дешевий аптечний препарат Димексид, або спеціальні будівельні змивки для поліуретану. У обох випадках спочатку перевірте дію засобів на обрізках ламінату, або у невидимих місцях. Нанесіть засіб на пляму, залиште на деякий час і потім зніміть губкою або гумовим шпателем.
 • Для видалення смуг від підошов взуття скористайтесь канцелярською гумкою для стирання олівців, або насипте харчову соду смуги, а потім витріть вологою ганчіркою.
 • Для чищення від залишків білої акрилової фарби витирайте підлогу одразу після побілки за допомогою теплої води з додаванням гелю для миття посуду. Якщо дати фарбі засохнути, зняти її буде дуже важко.
 • Використовуйте відповідний засіб для кожного типу забруднення, наприклад, уайт-спірит для фломастерів, етиловий спирт для алкогольних напоїв, вологу ганчірку для плям жиру або масла.

Для запобігання появі слідів від босих ніг рекомендується використовувати шкарпетки або домашні капці.

Заборонені засоби

Купуючи засоби для миття ламінату, уважно перевірте, чи вони не містять абразивів, кислот та лугів. Також небажано використовувати промислові та автомобільні розчинники (окрім уайт-спіриту), бензин, препарати для видалення плям з одягу. Також не можна використовувати засоби, що містять:

 • гліцерин,
 • силікон;
 • мастику для паркету.

Ці речовини руйнують поверхню.

Поради як відновити ламінат від Clean-Clin

При розгляді питання, як доглядати за ламінатом, не можна оминути тему відновлення цілісності та блиску при незначних пошкодженнях. Ось 5 порад, як відновити покриття власними силами:

 1. Використовуйте ремонтний віск або наліпки для заповнення подряпин та дефектів. Просто вставте віск або наклейте наліпку на пошкоджене місце і ретельно розрівняйте.
 2. Деякі виробники пропонують фарбу для ремонту ламінату, яка відтворює кольори панелей. Вона може бути використана для замазування або покриття подряпин.
 3. Маскуйте подряпини восковим олівцем виберіть олівець відповідного кольору і нанесіть його на пошкоджене місце.
 4. Якщо у вас є запасні плитки від того ж самого комплекту ламінату, їх можна використати для заміни пошкоджених панелей. Розберіть покриття і замініть пошкоджені плитки новими.
 5. На ринку можна знайти спеціальні ремонтні комплекти для ламінату, які містять різні матеріали для відновлення — віск, фарба, інструменти, відновлювачі блиску, тощо. Ці комплекти дуже корисні для відновлення різних видів дефектів.

Перед тим як розпочати відновлення, завжди тестуйте обрані методи на невеликій, непомітній частині ламінату, щоб переконатися, що вони не викликають подальшого пошкодження або зміни кольору. Коли ж потрібне генеральне прибирання чи ремонт, а ви точно не знаєте, як відновити блиск ламінату та його цілісність — подзвоніть у офіс клінінгової компанії Clean-Clin та замовте потрібну послугу. У нас працюють досвідчені фахівці, котрі розв’яжуть будь-яку проблему з ламінатом, починаючи від миття та оновлення і закінчуючи локальним ремонтом.

Поширені питання про догляд за ламінатом:

Яка швабра краща для ламінату?

Найкраще користуватись шваброю з м’яким ворсом, або насадкою з мікрофібри. Жорсткі полімерні волокна не підходять, як і щітки з металевими вставками (наприклад, для чищення замшевого взуття).

Найкраще підходять спеціальні засоби промислового виготовлення, розроблені спеціально для ламінату. Вода має бути теплою (не більше за 40 оС).

Якщо ламінат якісний та не подряпаний, то нічим натирати його не потрібно. Досить помити теплою водою (можна з господарським милом) та насухо витерти мікрофіброю.

Для відновлення блиску трохи потертого покриття потрібно використати спеціальні засоби, наприклад K-Floor, L.O.C, Містер Мускул, або щось подібне. Важливо, щоб на етикетці було вказано, що це засіб саме для ламінату. При необхідності обробки великої площі підлоги, запросіть фахівців Clean-Clin, тут потрібна професійна робота.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Наші Послуги:

Інші Статті:

як вивести неприємний запах в квартирі та кімнаті

Як вивести неприємний запах з кімнати: ефективні поради господарям

Неприємні запахи у домі чи квартирі відчутно знижують рівень життя та комфорту. Різкі та незвичні аромати впливають на здоров’я, викликаючи алергічні реакції або подразнення дихальних

Читати далі »

Потрібне прибирання?

Залишіть заявку і ми миттєво прокунсультуємо вас до 2 хвилин!

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

АКЦІЯ МІСЯЦЯ

-25%

на генеральне прибирання