клінінгова компанія Clean Clin Львів

Чим відмити плісняву у ванній (на стінах та стелі)

Багато людей думає, що пліснява — це лише сизий чи темно-сірий наліт на поверхні, котрий легко прибрати щіткою чи ганчіркою. Насправді це ціла колонія грибка, який проникає глибоко у масив стіни. Щоб пліснява у ванній зникла надовго, а той назавжди, потрібно дуже відповідально поставитись до боротьби з нею. Якщо вже грибок з’явився і починає рости, найперше слід визначити причини його появи та разом з цвіллю усунути причини її появи.

Причини появи плісняви та грибка

Поява плісняви та грибка на стінах та стелі у ванній кімнаті може бути спричинена декількома факторами:

 • Занадто вологе середовище. Ванна кімната є місцем з підвищеним рівнем вологості через використання води для прийому душу чи ванни, а також використання приміщення для прання одягу. Це сприяє утворенню умов для розвитку плісняви та грибка, якщо вентиляція недостатня, або у приміщенні занадто холодно і пара осідає на стінах.
 • Недостатня вентиляція. Недостатня циркуляція повітря у ванній кімнаті може призвести до затримки вологи. Це теж сприяє росту плісняви та грибка. Відсутність вентиляційних отворів або недостатня робота вентиляційних систем погіршує цю проблему.
 • Недоліки у герметизації. Місця, де плитка, ванна чи душова кабіна прилягають до стін або підлоги, можуть мати неправильну герметизацію. Якщо це так, вода проникає за покриття і створює ідеальні умови для росту плісняви та грибка.
 • Температурні коливання. Відносно тепле та вологе середовище ванної кімнати, особливо коли температура змінюється (наприклад, під час прийому гарячого душу та потім охолодження), може сприяти утворенню конденсату, що також сприяє росту плісняви.

Для попередження появи плісняви та грибка важливо забезпечити належну вентиляцію, виправити будь-які недоліки у герметизації, регулярно видаляти зайву вологу та підтримувати чистоту у ванній кімнаті.

Чим відмити цвіль на стелі

Щоб відмити цвіль на стелі ванної кімнати, ви можете скористатися наступними порадами:

 • Змішайте в рівних частинах воду та відбілювач для одягу (або воду та 12 – відсотковий розчин спиртового оцту у рівних пропорціях). Якщо плями цвілі великі, то слід використовувати спеціалізовані засоби для видалення плісняви, котрі продаються у будівельних магазинах.
 • Нанесіть розчин на місця, де знаходиться цвіль, за допомогою щітки, губки або розпилювача. Почекайте 5 – 7 хвилин та ретельно промийте забруднені ділянки.
 • Промийте оброблені поверхні чистою водою, щоб видалити залишки розчину. Потім дайте стелі повністю висохнути.
 • Після очищення стелі регулярно перевіряйте, чи не повертається цвіль. Пліснява у ванній на стелі може швидко повернутися, якщо не налагодити правильний температурний режим.

Пам’ятайте, що оцет, відбілювач та хімічні засоби — це їдкі речовини, небезпечні для очей та органів дихання. Враховуючи ризик роботи на стелі, потрібно користуватися не тільки рукавицями, але й респіратором та окулярами. Тому доцільно скористатись професійними послугами з видалення грибка та плісняви.

чим відмити плісняву на стінах у ванній

Чим відмити плісняву на стінах

Прибирання ванної кімнати обов’язково має включати перевірку швів між плиткою, стиків плінтусів та закритих кутків на сліди цвілі. Якщо вони тільки з’явились, то мають світло-сірий колір. Помітити плісняву важче, але вивести її набагато легше. Коли ж плями вже темно-сірі, або чорні, то роботи буде трохи більше.

 • Змішайте воду з 12-відсотковим розчином білого оцту у співвідношенні 1:1. Цей розчин є ефективним засобом для видалення плісняви всіх видів. Також при розв’язанні питання чим відмити плісняву на стінах допоможуть нашатирний спирт та 3% розчин мідного купоросу.
 • Щедро нанесіть отриманий розчин на плісняву на стіні за допомогою губки, щітки або розпилювача.
 • Ретельно протріть плісняву на стіні за допомогою губки чи щітки, щоб видалити її. При потребі повторюйте цей процес.
 • Промивання та сушіння: Промийте оброблені ділянки чистою водою, щоб видалити залишки розчину. Дайте стінам повністю висохнути.
 • Якщо у глибині стиків між плиткою ще видно темні цятки, то виберіть фугу зі шва гострим шпателем або викруткою, промийте ці місця ще раз оцтом або спеціальним засобом від плісняви та дайте висохнути. Можна просушити будівельним феном. Якщо умієте, затріть шви новою фугою, якщо ні — викличте майстра.

Після видалення плісняви регулярно перевіряйте стіни, щоб вчасно виявляти будь-які нові ознаки утворення плісняви. Забезпечуйте належну вентиляцію приміщення та уникайте підвищеної вологості, щоб запобігти повторному утворенню цвілі.

Профілактика появи плісняви та грибка

Не допустити появи грибка та плісені набагато простіше, ніж потім його позбутися. Якщо дотримуватись певних правил, то ці шкідники ніколи вас не потурбують.

 • Забезпечте належну вентиляцію у ванній кімнаті та інших приміщеннях з підвищеною вологістю. Регулярно використовуйте вентилятори, відкривайте вікна та двері для провітрювання.
 • Запобігайте надмірній вологості у приміщенні. Використовуйте витяжні вентилятори під час прийому душу або ванни, видаляйте зайву вологу швидко й ефективно.
 • Якщо є будь-які протікання у системах водопостачання або вентиляції, виправте їх негайно, оскільки вони можуть призвести до утворення плісняви.
 • Перевірте, чи всі стіни, підлога і плитка ванної кімнати герметично з’єднані. Використовуйте силіконові герметики для запобігання проникненню вологи за межі покриття.
 • Якщо ви помітили плісняву, видаліть її якомога швидше, щоб запобігти її поширенню.
 • Регулярно прибирайте приміщення, особливо ванну кімнату. Чисті поверхні менш схильні до утворення плісняви й рідше виникає питання чим відмити плісняву у ванній.
 • Використовуйте засоби дезінфекції, які знищують грибкові спори та запобігають їх подальшому росту, наприклад, звичайний фурацилін або перекис водню.

Дотримуючись цих порад і здійснюючи активні заходи для контролю вологості та забезпечення чистоти, ви можете ефективно попередити появу плісняви та грибка у вашому будинку.

Інші поради прибирання ванної кімнати від Clean-Clin

Якщо ви дотримуєтесь вказаних вище правил догляду за канною кімнатою, то цвіль та грибок не з’являться ніколи. Але бувають непередбачувані випадки, наприклад, вас довго не було вдома і вологість у ванні стала зависокою, або непомітно протекла стеля, чи схована у стіні труба.

Якщо самостійна боротьба з пліснявою не допомогла, подзвоніть до нас. Завдяки професійним засобам працівники нашої  клінігової компанії у Львові усунуть проблему за декілька годин. Телефони нашої служби показані на головній сторінці сайту.

Прибирання ванної кімнати входить в перелік клінінгових послуг: прибирання квартир, прибирання будинків та котеджів. Деталі клінінгу ванної кімнати можна додатково обговорити з нашими менеджерами. Звертайтесь!

Facebook
Twitter
LinkedIn

Наші Послуги:

Інші Статті:

Потрібне прибирання?

Залишіть заявку і ми миттєво прокунсультуємо вас до 2 хвилин!

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

АКЦІЯ МІСЯЦЯ

-25%

на генеральне прибирання